AKP ve CMHP

Sadece bizim ülkemize ve bizim insanlarımıza has olan durumları yaşamaya alışkın bir halk olduğumuz için, şu an sorunların farkına varamıyoruz. Hatta öyle ki, politikacıların konuşmalarının sertliğini ve terbiyesizliğini anlayamıyoruz bile. Kimi çıkıp soy sop diyor, kimi namerdim diyor, kimi villa diyor. Herkesin derdi başka… Daha doğrusu hepsinin derdi birbiriyle ilgili. E hani oylanacak anayasa maddeleri nerede? Hani onlar hakkındaki eleştiriler ve/veya savunmalar?

Arabesk söylemlerle seçimlere alışkın olduğumuz için, liderler de bu yoldan gidiyor. Güneydoğu sorunu, işsizlik sorunu, ekonomi sorunu, yargı sorunu, askeriye sorunu, üretim sorunu, hayvancılık sorunu, çiftçilik sorunu… Bu sorunlar aslında yoklar, o yüzden kendi kendimize sorun çıkarıyoruz değil mi: O kadar sıkıldık ki sorunsuzluktan, böyle saçmalıkları dert ediyoruz kendimize. (Villa, soy, yüce divan gibi)

Bundan 2-3 yıl önce bir kitap okumuştum son 10 yıldır Türkiye’de yaşananlar hakkında. Okurken inanın çok defalar “Vay be, neler yaşamışız, neler yapılmış?” dedim kendime… Halbuki hepsini yaşadığımızı zaten biliyordum ve hepsi aklımdaydı, ama aradan zaman geçip tekrar geçmişe bakınca ne kadar acı verici olduğu daha iyi anlaşılıyor.

Bundan 4-5 yıl sonra elimize öyle bir kitap geçerse bugünleri anlatan, o zaman daha iyi anlarız şimdilerde ne kadar acı çektiğimizi…

Fikrini Söyle

Ne düşündüğünüzü paylaşın...
Yorumunuzla birlikte resim göstermek için gravatar kullanın. gravatar!