Bayramlık

Oldum olası haz etmemişimdir bayramlardan ve varolan diğer tüm ‘anlamlı’ günlerden. Hep bir yapmacıklık, hep bir zorakilik var ya işin içinde, o yüzden herhalde. Yine de erken kalktım bugün, uyuduktan yaklaşık 3 saat sonra. İsteyerek değil tabi ki. Kapı sesine karışan çocuk ve insan sesleri nedeni. Her gün yaptığım gibi kahvaltı yapmadım yine, kahvemi içtim ve sigaramı. Derken saat 1 oldu. (4-5 saat boyunca kahve içmedim merak etmeyin, araları atlıyorum.)

Maç izledim, çay koydum (demlemeyi unuttum)… Birkaç formalite telefon, çeşitli marka ve firmalardan soğuk mesajlar derken akşam oldu. Niye yazıyorum bunları? Benim için sıradan bir günden tek farkının tatil olmasını belirtmek için.  (Bu arada temizlik bile yaptım)

Her yazımda olduğu gibi kısa kesecek olursak kurban meselesini, her ne kadar bana uygun olmasa da  seviniyorum bu ‘gün’. En azından kırmızı ete hasret kalan Türkiye Cumhuriyeti’ne vatandaşlık bağıyla bağlı olan insanlar, bugün o hasreti sona erdirecekler. (Evet o uzun kelime öbeğinin tek bir manası var; TÜRK)

İyi bayramlar (Hayvanlara eziyet etmediyseniz eğer.)

Not: Ben aslında bambaşka bir şey yazacaktım ama ortaya bu yazı çıktı. Hep böyle oluyor 🙁

Fikrini Söyle

Ne düşündüğünüzü paylaşın...
Yorumunuzla birlikte resim göstermek için gravatar kullanın. gravatar!