Bir Garip Ülke Türkiye

1 aydan uzun zamandır haber izlemiyor, gazete okumuyorum desem pek yalan söylemiş olmam herhalde. Sebebi ise, kişilik yoksunu insanları siyasetimizde gördükçe ve ülkemizin onlar tarafından yönetildiği gerçeği yüzüme çarptıkça kendime hâkim olamamamdır.

Ne yazık ki, birkaç haber okuma gafletinde bulundum. Ve yine aynı ruhsal gerginliğe gark ettim kendimi. Neler olmuş neler? O ona dilini kopartırım demiş, öbürü hâlâ açılacağım önüme geçmeyin demiş. Diğer taraftan (aslında aynı taraftan) ekonomi iyiye gidiyor demiş bozuk türkçesiyle ve âdetâ yırtık cepten fırlar gibi uzatmış kafasını birisi.
Ne kadar iyimser olursanız olun, ne kadar câhil olursanız olun, en bihaber hâlleriniz bile bazı gerçekleri görmenizi engelleyemez. Eğer ki, her şeye rağmen hâlâ göremiyorsanız bunun sebebi ne zekâyla ilgilidir ne de kültürle. Bu tamamen ruhsal bir sorundur. Bunun için de doktorlara başvurmak gerekir. ( Bu söylemler okuduğunu ve gördüğünü anlayamayan kesim içindir.)

Gerçekten çok ağır günler yaşıyoruz ama farkında değiliz. AKP ve CMHP yazımda da dediğim gibi bundan yıllar sonra geriye baktığımızda anlayacağız. “Nasıl bir insan benzeri canlılara emanet etmişiz kendimizi?” diyeceğiz. Tabî o zamanlarda hâlâ aynı Türkiye’den bahsedebiliyor olursak…

Not: Yazı biraz ağır oldu farkındayım. İşte bundan dolayı haber izlemiyorum.

Yorumlar

2 Yorum / “Bir Garip Ülke Türkiye”
  1. Recep T. dedi ki:

    Bence sen zaten haber ne okuma yazmada.Sizin gibiler yüzünden bu ülke gelişmio. Oturdunuz yerden atması kolay tabi. Anca yazın laik fasiztler.

Fikrini Söyle

Ne düşündüğünüzü paylaşın...
Yorumunuzla birlikte resim göstermek için gravatar kullanın. gravatar!