Gel 12 Eylül Gel

Şu günlerde hangi kanalı açsanız referandumla ilgili konuşmalar, tartışmalar ve saçmalıklar var. “Bakınız… Çocukları koruyacağız”, “Bırakınız efendim… Çocukları korurken anamızı ağlatacaksınız” benzeri birçok tümce duyuyoruz.  Yeter artık diye bağırmak geliyor içimizden ama… Asıl tuhaf olan kısım şu;

İtiraz noktasını oluşturan iki madde hükümete yarıyor bu gayet açık bir durum. Bunu tartışmaya bile gerek yok. Ama olaya AKP’ye yarıyor gözüyle bakmak hatalı. Şimdi ve sonra gelecek bütün hükümetler bu durumu kullanabilir.
Şimdi CHP 1 yıldan az kalan genel seçimler için çok iddialı mâlum. Tek başına iktidar hedefleri… Eğer CHP kendine gerçekten güveniyorsa, “Değişikliğe destek veriyorum!” der, ve kendi döneminde adaleti kendi kontrolüne alır. Ama karşı çıkıyorsa, bundan sonraki seçimlerde yine AKP’nin geleceği inancı hâkim demektir. Bu daha vahim bir durumdur aslında…

Şimdi “Efendim, biz demokrasi için karşı çıkıyoruz. Onlar veya biz gelmişiz önemli değil. Bu demokratik düzene aykırıdır.” gibi serzenişlerine de benim cevabım:
“Bırakınız efendim! Ben bu ülkede gerçekten demokrasi için hiçbir kişi ya da topluluğun çıkarı olmaksızın uğraş verildiğini görmedim. Ama bu durum ilerde değişirse, ne mutlu Türk halkına… Önce buna inandırın bizleri”

Fikrini Söyle

Ne düşündüğünüzü paylaşın...
Yorumunuzla birlikte resim göstermek için gravatar kullanın. gravatar!