Müzik ve Müzük

Hiç yazmadığım bir konuydu müzik. Şu an neden yazıyorum onu da bilmiyorum zaten (siz tahmin edin)…

Klasik sorulardandır ya hani “Hangi tür müzikleri dinlersin?”. İşin tuhaf tarafı cevap da aynıdır hep. “Pek ayırmam, kulağıma güzel gelen her şeyi dinlerim.” denir. Ben de ‘Hadi lan’ demek istiyorum müsaadenizle. Sürekli R&B müzik dinleyen biri, nasıl olur da arabesk de dinleyebilir? “Ne var canım bunda?” demeyin, ruhsal bozukluk var. Ayrıca hiç kimsenin böyle sorulara ve özellikle de karşı cins etkisi altındayken “Gardaş benim işim arabesk. Onun dışında da Neşet Baba’dır” dediğini duymadım, görmedim. Bunu demenin kolay yolu sanırım pek ayırmıyorum demek.

Ne dinlerseniz dinleyin, kendinizi yansıtırsınız. Daha doğru bir ifadeyle o anki sizi. Arabesk de olabilir, mahsuru yok kan revan içinde kalmadıkça. Jazz da dinleyebilirsiniz, rock da, pop da… Ama kıvırmayın. Hele hele sizi yeni tanımaya çalışan biri sormuşsa bu soruyu…

Böyle yazıyorum diye, ben farklı cevaplar kullanıyorum sanmayın. Ben de çok defalar aynı cevabı vermişimdir. Hatta vereceğim de aşikar. Ama benim amacım kendimi saklamak değil, sadece böyle saçma sapan tanıma mevzusuyla sıcaklık kuramamak. O kadar konu varken neden bu sorulur?

O kadar yalan varken neden bu söylenir?

Bu arada ben hiç yalan söylemiyorum biliyor musunuz? Ya siz? Günde kaç defa yalan söylemiyorsunuz?

Fikrini Söyle

Ne düşündüğünüzü paylaşın...
Yorumunuzla birlikte resim göstermek için gravatar kullanın. gravatar!