Sarhoş Olmak

Yıllar yıllar önceydi ilk kendimi kaybedişim… Ve her şey geride kaldı.

Bilirsiniz (kullananlarınız ya da duyanlarınız) sarhoş olmak ayrı bir meziyet ve işin tadını kaçırınca apayrı bir eziyet olur. Tıpkı kadınlar gibi. Ne fazla vereceksin kendini, ne de uzaktan bakacaksın. Yapman gereken tek şey, o ana saygı duymak. İster hırçınca iç hızlıca bitir ilişkini, istersen uzun uzun sevişerek iç tadını çıkar o güzelliğin.
Doğaldır ki her alkol türü için geçerli değil bu güzellik, nasıl ki her kadını koynunuza almıyorsanız her içkiyi de içemezsiniz. (Tabi midesiz olmanız bunun dışında bir durum -iki anlamda da-) Dudağınızın kadehe değdiği ilk andır zor olan aslında, ilk öpücük gibi. Biraz titreyerek, biraz tedirgin. Ama ardından bir samimiyet başlar ister istemez. İçtikçe içer, dillendikçe güzelleşirsiniz. Her şey geride kalır o an. Ne üzüntü vardır ruhunuzda, ne de gelecek kaygısı. Mutlu olursunuz, içtikçe daha da mutlu olacağınızı sanıp nirvanaya ulaşmayı ümit edersiniz. Ama olmaz. Seviştikçe dokunmaya başlar bir şeyler. Ne bedeniniz istiyordur artık, ne mecaliniz kalmıştır. Yine de devam edersiniz sebepsiz yere. Ve o an gelir…

Birden kalkıp yataktan koşarsınız lavaboya doğru. İçinizde ne varsa çıkartmak istersiniz ve biraz önceki anlar gelir gözünüzün önüne kare kare. İlk öpüşünüz, ilk zevkiniz… Ardından gelenler aynı tadı vermemiştir. Hatta öyle ki artık kusur bulmaya başlarsınız biraz önce şevkle avuçladığınız içkiye. Sarkık göbeği, kokan nefesi, yarım yamalak yırtılmış etiketi… Biraz önce masada duran o tek, soğuk ve mükemmel görünen birayı sizden önce içenleri düşünürsünüz. Çünkü başkası açmıştır ve siz başkasının içkisiyle nirvanayı hayal etmişinizdir. Artık tüm hevesiniz kaçmıştır, doğru dürüst göremiyor sadece aynada neye baktığınızı anlamaya çalışıyorsunuzdur. Son bir gayretle kapatıp gözlerinizi dönersiniz masaya. Görmek istemezsiniz ama nefsinize yenilip son bir ‘cila’ için tekrar koyulursunuz içmeye. Bu son dersiniz… Sondur. Çünkü nirvana yoktur, zirve uzaklarda siz en aşağıda hüzünlenmeye başlarsınız. Artık pişmanlık ve utangaçlık vardır içinizde…

Duvarlara çarpa çarpa çıkarsınız oradan. Bulanan midenizi her fırsatta ‘böğürerek’ temizlemeye uğraşırsınız.
Sabah olur, başınızın ağrısı berbat bir gün yaşatır size. Akşamsa yine açık bir şişe birayla kendinize gelmeye devam edersiniz. Kimin birasıydı diye düşünmeye başlar, sabah baş ağrısı ile tekrar uyanırsınız.

–Düşünerek içmeyeceksiniz, ancak düşünerek dur demeyi bileceksiniz.

Alkolik olmak nasıl bir duygu sizce?

Yorumlar

4 Yorum / “Sarhoş Olmak”
 1. Merve Öztürk dedi ki:

  Hiç bi şey anlamadım 🙁

  • Erbil Deniz dedi ki:

   Hiçbir şey anlamamak? Zor değil aslında ama yaşla ilgili olabilir mi acaba? (Hiç sevmem aslında yaş mevzusunu fakat mecbur kaldım, kusura bakma)

 2. Sude dedi ki:

  Hoşgeldin 🙂 Uzun zamandan sonra tekrar hızlandın maşallah.
  Bu yazıda alkolü mü anlattın? 🙁

Fikrini Söyle

Ne düşündüğünüzü paylaşın...
Yorumunuzla birlikte resim göstermek için gravatar kullanın. gravatar!