Sınavsız Üniversite Yolu

Üniversite hayali kuranlardan biriyseniz başlığa heyecanlanmamanız mümkün değil biliyorum. Ama hemen söyleyeyim boşuna heveslenmeyin. Şu anki karmaşada kaybolup giden bir konu bu. Hükümetin güzel ve öğrencileri rahatlatacak bir planı var (!).

Eğer 3 yıl yurtdışında okursanız ortaöğretimi, sınavsız üniversite hakkınız oluyor. Evet, sınavsız. Hem de burs ve yurt olanaklarıyla birlikte. “E ne güzel işte. Ne var şimdi bunda?”
Şöyle bir sorun var. Malum hükümetimiz vatandaşı kollayan hayırlı hiçbir işe imza atmadığı için bunun altında kendine çevirebileceği ne var diye düşünüyor insan. Bakalım neler olabilir?

Bu taslak gerçekleşirse, Uganda’da bile alsanız lise eğitimini kabul edilecek. Herhangi bir ülke ya da eğitim sınırlaması yok. Eğer cemaatçi bir yapı içindeyseniz sevinebilirsiniz. Gidin, Fethullan Gülen’in Zambiya’daki okulunda okuyun ve gelin. Güzel bir üniversite, güzel bir bölüm ve ilerde güzel bir nefer olarak önemli yerlere yerleşin. Şu anki hükümet olmasa da yine size yakın birileri olacaktır muhakkak bir yerlerde. Ağlayan hocanın yolundan gidip, şu an azmış gibi ilerde daha fazla yerleri zaptedin. Gerçekten okumak ve hiçbir ideolojik fikri olmayan insanların önüne geçin, haklarını yeyin. Ama siz yapmazsınız. Müslümansınız. Fetovi müslümanlar…

Size de bu yakışır.

Fikrini Söyle

Ne düşündüğünüzü paylaşın...
Yorumunuzla birlikte resim göstermek için gravatar kullanın. gravatar!