Uf Puf Püf

Bilim, sanat, siyaset, ekonomi de bir yere kadar… Bu aralar çok fazla sıkılmaya başladım galiba çok fazla boş kalıyorum. Yok yok… Galiba değil, çok çok boş kalıyorum. Bu da vücuduma giren nikotin ve kafein oranını arttırıyor sadece. Facebook veya Twitter gibi alışkanlıklarım da yok ki zaman geçireyim. Kime sorsam ne yapıyorsun diye hep aynı cevap… “Abi napıym yaaa, feysden karı kızla konuşuom.” ya da “Tarlayla filan uğraşıoz” “Tivitırdan millete bakıom, ri-tivit yapıom vakit geçiyo.”

Hoş cevaplar tâbi yaşayana göre değişen bir ifâdeyle. Facebook’u hiç sevemedim, nedense tecavüze uğruyormuşum gibi hissettiriyor bana. Tamam sosyâllik bir şey demiyorum, ama bu kadarı da fazla. Resim al ver, yazı yaz, yorum gönder, video izle… Daha fazlası aşıyor beni. Twitter arkadaşı ise Facebook’a göre daha ılımlı görüyorum, yapılabilenecekler sınırlı sonuçta. (Gerçi eminim bizim halkımız oranın da suyunu çıkarmayı başarıp, ‘Karı-kız düşürme mekânı’ hâline getirmişlerdir.)

Siteye bir şeyler ekleyeyim ya da yeni bir şeyler koyayım diyorum ama o zaman da amacını aşmış olur diye düşünüyorum. (Video koymaya başlamam da bu sıkıntı durumlarından kaynaklandı zaten.) Hâttâ diyorum ki bir sosyal ağ sitesi de ben mi açsam? Ama biraz farklı olacak direk ‘karı-kız’ bulmaya yönelik olması lâzım ki, ülkemizde de yeterli hite ulaşsın 🙂

Bakacağız artık. Arz açığı varsa gireriz. Talep yönünden korkmaya gerek yok 😉

Fikrini Söyle

Ne düşündüğünüzü paylaşın...
Yorumunuzla birlikte resim göstermek için gravatar kullanın. gravatar!