Wall Street: Money Never Sleeps

Dönem dönem filmlere adadığım oluyor kendimi. Aslında nâdir film izlerim ama bazı zamanlarda da çok abartırım. Ancak bu dönem onlardan farklı ve merakla gelmesini beklediğim bir film bu Wall Street: Money Never Sleeps

Ne zaman izleyebilirim bilmiyorum ama mutlaka izleyip fikirlerimi yazmak istiyorum. Film şöyle bir şey;

Wall Street piyasası, ekonomi dünyası ve bu dünyanın insanlarının arasındaki ilişkiler üzerinden giden film her anlamda paraya dair bir film olmakla beraber, bu mükemmel refah ve “güç kulübü”ne girmek için insanların neler yapabileceğinin hikâyesini ve aynı zamanda kızıyla bağını yitirmiş çaresiz bir adamın bu iletişimi yeniden sağlamaya çalışmasının hikâyesini de gözler önüne seriyor.

Yönetmen: Oliver Stone
Tür: Drama
Ülke: USA
Dil: English
Konu: As the global economy teeters on the brink of disaster, a young Wall Street trader partners with disgraced…
Puan: 7.4/10  (678 oy)
Süre: 133 min | 136 min (Cannes Film Festival)
Oyuncular (ilk 5): Shia LaBeouf, Michael Douglas, Carey Mulligan, Charlie Sheen, Josh Brolin

EK: Sonunda filmi izleyebildim. Farkındayım biraz geç oldu ama önemli olan bir şeyi daha başarmış olmak 🙂 Film genel itibariyle güzeldi denebilir. Bu kesin olmayan beğeniden de anlaşılacağı gibi, aradığımı buldum diyemiyorum. Belki de beklentilerim çok büyüktü. Ayrıca değinmem gereken nokta; finalinin biraz daha iyi olmasını beklerdim. Yine de her şeye rağmen ekonomi ve/veya borsayla az da olsa ilgisi olan insanların izlemesi gereken bir film diyorum. İzleyin… Bir şey kaybetmezsiniz. Bildiğiniz gerçekleri ve hırsın anlamını tekrar hatırlamış olursunuz. (Oyunculuklar gerçekten hoşuma gitti. Ama senaryo bu kadar…)

Film notum: 6,5/10 (Ben de bir filme not verdim, artık iflâh olmam.)

Fikrini Söyle

Ne düşündüğünüzü paylaşın...
Yorumunuzla birlikte resim göstermek için gravatar kullanın. gravatar!