Yangın Yeri

Gündem o kadar yoğun ki, hangi konuda ne diyeceğinizi şaşırabiliyorsunuz bazen. Bu durumda yine AKP’nin payı hiç kuşkusuz çok büyük, hakkını teslim etmek gerek. Örneğin; Wikileaks’in yayınladığı belgelerden başlayalım. Belgeler yayınlanmadan önce ufak ufak “Wikileaks CIA’in alt kuruluşudur. İyi düşünmek lâzım.” gibi söylemler vardı bazı yerlerde (Wikileaks kuruluş-muş!). Belgeler yayınlandıktan sonra da asıl mesele ortaya çıktı nitekim. Ufak ufak dillenen sözler, AKP yanlısı taraflarca yüksek sesle söylenmeye başlandı. İyi o halde biz de o belgelere inanmıyoruz (!).

Ortalık karışırken RTE her zaman yaptığını yaptı ve “Kahrolsun İsrail” demeye başladı. İsrail de olmasa nerden, nasıl kurtulacak bu adam çok merak ediyorum. Ya türban, ya İsrail. Hemen bunlara sarılan âciz bir başbakan var ülkenin tepesinde.

Sonra Ankara Üniversite’sinde başlayan protestolar var. Tabi öncesinde öğrencilerin ‘dayak manyağı’ yapılması olayı da var. Bülent Arınç nedendir bilinmez (aslında gâyet açık), polisleri eleştirdi. Ardından da Burhan Kuzu(cuk) omlet olarak servis etti kendini. Kameralara “Gençliğin hâlini görün.” diye haykırışı aslında “Hâlâ ele geçiremediğimiz yerler varmış.” tercümesindedir.

Yazık…

Daha fazla uzatmaya gerek yok, zirâ ben karışık duygular içindeyim. İnsan olduğumun farkında olduğum için mutlu, birkaç hiçin yönetiminde olduğumuz için mutsuzum. Dayak da yeseler, hâlâ öğrenciler sayesinde insanlığımızı hatırlayabiliyoruz. Ne acı…!

Fikrini Söyle

Ne düşündüğünüzü paylaşın...
Yorumunuzla birlikte resim göstermek için gravatar kullanın. gravatar!