Yine Bana Gel

Gündemin referandumdan sonra sâkinleşmesini bekleyenler var mıydı bilmiyorum, fakat ülkemizde sıradan anlar yaşamak pek mümkün değil. Tekrardan ‘Kürt Açılımı’ filmi gösterime girdi. Gişe hâsılâtı ne kadar olur şimdilik meçhûl ancak yakın zamanda (1 yıl içinde gerçekleşecek olan seçimlerde) bu hâsılâtı hep beraber göreceğiz. Dansözlüğü meslek edinmiş parti büyükleri, yine halkın gözüne baka baka kıvırmaya başladılar. Tâbirimi mâruz görün lütfen ama inanın delirmemek elde değil. Böyle kalıplaşmış sorunlar neden her zaman seçimler yaklaşınca tekrar tekrar gündeme gelir?

Çözüm var mı? Yok… Gelişme var mı? Yok. Bu tutumlarla düzelme olasılığı var mı? O da yok. Peki neyin nesidir bunlar?

AKP yine oy oranı derdinde… BDP yine tâkiye derdinde… AKP oyunu arttırmayı düşünüyor, BDP sonuç çıkmayacağını bildiği için bu görüşmeleri koz olarak kullanmayı düşünüyor. “Biz bütün iyi niyetimizle görüştük ancak olmadı.” şeklinde savunmalar mümkün oluyor böyle durumlarda. Olan yine her zamanki gibi konuyla ilgilenmeyen insanlara oluyor (olacak).

Kısa bir süre sonraki muhtemel gündem maddeleri; emekliler, memurlar, işçiler ve olmazsa olmazımız türban… Gelecek gündemlerde görüşmek ümidiyle…

Fikrini Söyle

Ne düşündüğünüzü paylaşın...
Yorumunuzla birlikte resim göstermek için gravatar kullanın. gravatar!